mit jelentenek különböző viszkozitási osztályok a gyakorlatban?
A kenőanyagok fizikai tulajdonságait olyan jellemzőkkel mérik, mint a viszkozitás, a nyírási stabilitás, a magas és alacsony hőmérsékleti teljesítmény vagy az illékonyság. A kenőanyag viszkozitása és az, hogy hogyan változik különböző hőmérsékleteken és üzemi körülmények között, az egyik legfontosabb tulajdonság, amely meghatározza a kenőanyag teljesítményét és védelmét. Ismerjük meg részletesebben is a viszkozitás fogalmát!


Autófolyadékok
Az autó megfelelő működése és a vezetői élmény szempontjából kulcsfontosságú az ablakmosó folyadék kiválasztása. Bár elsőre nem tűnik jelentős döntésnek, az időjárási körülmények és a hőmérséklet változásai komoly befolyással vannak arra, hogy melyik ablakmosó folyadék teljesít jobban. A két legelterjedtebb típus a téli és a nyári ablakmosó folyadék, amelyeket más-más körülményekre terveztek.
Néhány évvel ezelőtt az üzemanyag fogyasztás és károsanyag kibocsátás érdekében sok gyártó már a 0W-20 viszkozitású motorolajok használatát ajánlotta járműveihez és egyes gyártók esetében már a 0W-16 és az ennél alacsonyabb 0W-12 vagy 0W-8 is megjelent a választható viszkozitások között.
Általában minden belsőégésű motorral szerelt jármű esetében tapasztalható, hogy az idő és kilométerek számának növekedésével megnövekszik az olajfogyasztás. Az autótulajdonosok gyakran olyan panaszokkal érkeznek a szervízbe, hogy az autó ”eszi az olajat de nem füstöl”, ezért ebben a cikkben azt járjuk körbe, hogy egyrészt mik lehetnek a megnövekedett olajfogyasztás okai, másrészt miért nem jó megoldás a magasabb viszkozitású motorolaj, ha az olajfogyasztás csökkentése a cél.